As Karot Beton Kesme

Bize Ulaşın

Bizi Sosyal Ağlardan Takip Edin

FAALİYETLERİMİZ

 1. Anasayfa
 2. Karot
 3. Beton Kırma

Beton Kırma

Beton kırma, mimari projesi uygulanmış yapılarda beton üzerindeki değişikliklerin ve yanlış beton imalatlardan kaynaklanan sorunların çözülmesinde ve revizyon projesi uygulamalarında beton kırma sistemlerinden yararlanılır.

Beton kırma uygulamaları kırılacak betonun mevcut yapısına göre değişiklik göstermektedir.

BETON KIRMA UYGULAMALARI

• İş makinaları ile kırım
• Havalı kompresör ile kırım
• Elektrikli pnömatik kırıcılar ile kırım
• Kimyasal bileşenler ile kırım ( beton çatlatma = olarak yapılabilmektedir.)

İŞ MAKİNALARI İLE BETON KIRMA

Yapının tamamı için öngörülen bir kırma şeklidir, kırıcı aparatlı iş makinalarından yararlanılmaktadır. Yüksek derece kırma kapasitesine olanak sunar. Çok fazla titreşim ve gürültü kirliliği oluşturması sebebiyle açık alanlardaki beton yapıların kırılması için uygun bir yöntemdir.

HAVALI KOMPRESÖR İLE KIRIM

Yapıdaki kırılacak alana lokal müdahale edilmesi gereken durumlarda iş makinalarına göre daha kullanışlı daha az titreşim olanağı sunan bir sistemdir. Hava basıncıyla çalışan bir düzeneğe sahiptir. Kırıcı tabancaları kullanılarak kırma düzeyi değişebilir.

ELEKTİRİKLİ KIRICILAR

220w - 380w elektrik gücüyle çalışan pnömatik makinalar değişik ağırlıklara sahiptir. 5 kg - 7 kg - 11 kg - 16 kg - 19 kg - 27 kg - 32 kg ağırlıklara sahip kırıcılar ağırlık durumlarına göre kırma kapasitesine sahiptir. Hassas beton kırma işlerinde kullanılmalarına mümkündür.

Betonda yapılacak küçük değişiklikler ve lokal müdahaleler de sıkça kullanılan sistemdir.

• Kimyasal Bileşenler İle Kırım

Kimyasal bileşenlerin reaksiyona girerek ve genleşerek kontrollü bir şekilde çatlatma kırma uygulamasıdır.

Kimyasal patlatma ;

% 30 oranında temiz su ile karıştırılan kimyasal toz; Suya yavaş yavaş katılır ve kremsi bir kıvam oluncaya kadar karıştırılır. uygulanacak yüzeye açılmış olan deliklere tamamen doldurulur. Su geçirmeyen bir sıva ile kapatılır. Deliklerdeki kimyasal, genleşme etkisi oluşturularak çatlaklar büyür. Çatlatma genişliği artar çatlatma etkisi tamamlanmış olur.

Kullanımı kolay ve düşük maliyetli olup, Gürültü kirliliği sarsıntı, Taş toprak vs. sıçraması ve insan sağlığına zarar veren toz oluşumu yapmaz.

Kimyasal çatlama, yapıdaki taşıyıcı sistemlerden; temel kolon perde kiriş döşeme elemanlarından kısmen veya tamamen hızlı bir şekilde kaldırılması aşamasında çözüm sunmaktadır. Ayrıca; Çeşitli yıkım işlerinde, yol harfiyat, inşaat harfiyatı, betonarme veya taş tuğla örme köprü ayaklarının, kulelerin duvarların yıkılıp kırılmasında rahatlıkla uygulanacak alanlardır.

AS KAROT Beton Delme Beton Kesme ve Güçlendirme firması, kırıcı iş makinaları ekipmanları ve profesyonel kadrosu ile Türkiye’de beton kırma firmalarının öncülüğünü yapmanın, haklı gururunu yaşamaktadır.

Beton Kırma Görsel Galeri

REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI

  akfen.jpg
  akgun.jpg
  BURKAY.jpg
  cimsa.jpg
  daieli.jpg
  divrik.jpg
  dost.jpg
  ECZACIBASI.jpg
  GEMAK.jpg
  ilgazlar.jpg
  kmk.jpg
  kolin.jpg
  MEKATRONIK.jpg
  PASABAHCE.jpg
  sisecam.jpg
  TEKFEN.jpg
  VITRA.jpg