As Karot Beton Kesme

Bize Ulaşın

Bizi Sosyal Ağlardan Takip Edin

FAALİYETLERİMİZ

Beton Kesme

Beton kesme ile ilgili alanda da taahhüt hizmeti vermekte olan firmamız, beton kesme makinaları kullanılarak saha betonu kesimleri, asfalt kesimi, döşeme betonu kesimi, tabliye betonu kesimi ve parapet vb. beton kesme uygulamaları gerçekleştirmektedir.

Beton kesme işlemlerinde genellikle hidrolik beton kesme sistemleri, ekonomik hızlı ve güvenli bir sistem olması nedeniyle daha sık tercih edilmektedir. Hidrolik beton kesme sistemleri ile kapı kesimleri, perde betonu kesimleri, pencere kesimleri, kolon ve kiriş kesimleri, havalandırma boşlukları, asansör boşlukları, merdiven kesimleri betonun donatılı veya donatısız olmasına bakılmaksızın yatay ve düşey alanlarda gerekli görülen beton ve sert zeminlerin kesiminde çözüm olmaktadır.

Hidrolik beton kesme makinaları kolay kurulumu ve hızlı kesim olanağı ile tercih sebebidir.

Bu sistem; Hidrolik duvar kesme, hidrolik raylı duvar kesme ve hidrolik raylı beton kesme gibi isimler ile de anılabilmektedir.

Demirli donatılı veya donatısız beton zeminlerde beton kalınlığının 60cm’yi aşması durumunda beton kesme makinaları çözüm sağlayamamaktadır. Beton kalınlığının 60cm’yi aşması durumunda karot makinaları yardımı ile kolay, sessiz ve güvenli bir şekilde kesilmesi istenilen alan; karotiyer (çürütme) yöntemi ile kesilmektedir.

Karot ile beton kesme işlemi Ø100 mm delme çapında yan yana sırayla uygulanmaktadır. Beton kesme işlemi ile beton yapıdan koparılması gereken betonun (çürütme ile) ayrılması sağlanmaktadır. Betondaki karot delikleri ile beton alanlar koparılarak veya zayıflatılarak bina yıkımında da büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

BETON KESMEDE DİĞER YÖNTEMLER

Bir diğer beton kesme yöntemi olan halatlı beton kesme sistemleri de genellikle köprü ayakları kesimi, barajlarda ve enerji santrallerindeki kalın kütle beton kesimlerine, viyadük ve köprü gibi ağır yapılar için gerekli kesimler de çözüm sunmaktadır. Aynı zamanda bina yıkımında kat kesimleri gibi işlemlere cevap verebilmektedir. Bu yöntemin en önemli özelliği kesilecek beton veya kütlenin kalınlığına bakılmaksızın güvenli ve hızlı şekilde çalışabilmesidir.

Beton kesme yöntemlerinde kullanılan bir diğer method; el tipi makinalarla küçük ve orta ölçekteki beton kesme yöntemidir. Bu teknikle istenilen her anda çalışma yapılabilir, benzinli elektrikli motor tipleri ile tahrik edilir. Her türlü iklim koşullarında ve zor şartlarda en üst düzeyde çalışmak için ideal bir seçimdir. Geleneksel taşlama makinalarına göre iki kata kadar çıkan kesme derinliği 305 mm bıçak kullanılarak 120 mm derinliğe kadar kesim yapılabilmektedir.

Donatılı beton, Grobeton, Granit, Bordur Taşı, Döşeme, Tuğla ve Duvar bloğu kesme, Metal Kiriş, Çelik Boru ve Donatı kesme işlemleri de bu yöntemle yapılabilir. Aynı zamanda kontrollü beton kesme işlerinde ön kesim yapma imkanı sağlamaktadır. Pencere, kapı, baca geçişleri için kesme ve genişletme imalatları için de ideal bir yöntemdir.

Beton derzleri açılması işleminde ise özel derz bıçakları, pahalı derz bıçakları ile yapılmaktadır. Bünyemizdeki derz makinaları tam otomatik ve yarı otomatik, elektrikli, benzinli veya dizel yakıtla çalışmaktadır. Kesilecek betonun kalınlığına göre büyük ya da küçük bıçaklar takılabilmektedir.

As Karot geniş makine parkı ve alanında uzman ekip ve ekipmanla iş güvenliği konularında taviz vermeksizin kurumsal olarak hizmet vermektedir.

Beton Kesme Görsel Galeri

REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI

  akfen.jpg
  akgun.jpg
  BURKAY.jpg
  cimsa.jpg
  daieli.jpg
  divrik.jpg
  dost.jpg
  ECZACIBASI.jpg
  GEMAK.jpg
  ilgazlar.jpg
  kmk.jpg
  kolin.jpg
  MEKATRONIK.jpg
  PASABAHCE.jpg
  sisecam.jpg
  TEKFEN.jpg
  VITRA.jpg