As Karot Beton Kesme

Bize Ulaşın

Bizi Sosyal Ağlardan Takip Edin

FAALİYETLERİMİZ

 1. Karot
 2. Enjeksiyon
 3. Epoksi Enjeksiyon

Epoksi Enjeksiyon

Yapıların beton olan yüzeylerinde 5 mm’ye kadar çatlakların onarımında kullanılan bir enjeksiyon sistemidir.

Epoksi enjeksiyon sistemi, çatlatan, tekrar açılan çatlakların kapatılmasın da, onarılmasında en etkili yöntemdir. Enjeksiyon hem onarım amaçlı hem de yalıtım amaçlı olarak kullanılmakta olup, epoksi enjeksiyon genelde onarım ve mukavemet kazandırma amaçlı, kullanılmaktadır.

Çatlamadan önceki taşıma gücüne, dayanıklılığa kavuşturulmasında en etkili yöntem epoksi enjeksiyon uygulamasıdır.

Çatlak üzerinde açılan deliklere monte edilen enjeksiyon dübelleri aracılığıyla, düşük viskoziteli, yüksek mukavemetli, epoksi enjeksiyon, yüksek basınçlı pompalar ile enjekte edilir. Epoksi, reçinenin çatlak dışına çıkmasını engellemek için çatlak yüzeyi de epoksi harç ile önceden kapatılır. Hasar görmüş yapılarda, deprem, yanlış yükleme, proje veya imalat hatası gibi nedenlerle çatlamış olan betonarme yapı elemanlarının, çatlamadan önceki dayanım ve sürekliliğine kavuşturulmasında uygulanabilen yöntemdir.

Epoksi reçineler yapıştırma özellikleri çok iyi olan sentetik reçinelerdir. Suya, aside ve alkaliye dirençleri çok iyidir. Zamanla özelliklerini yitirmezler. Çatlağın her iki yüzünü çatlak boyunca sürekli olarak birbirlerine bağlar ve gerilme birikimlerini önler. Uygulamada çatlak içerisine bağlı nem %3’ün altında olmalıdır.

Epoksi enjeksiyon yöntemi 0.2 - 0.3 mm genişliğindeki çatlakların onarımı için uygundur. Epoksi reçine donatı ile beton arasında açılmaları doldurarak donatı ile beton arasındaki aderansı arttırmaktadır.

Epoksi Enjeksiyon Görsel Galeri

REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI

  akfen.jpg
  akgun.jpg
  BURKAY.jpg
  cimsa.jpg
  daieli.jpg
  divrik.jpg
  dost.jpg
  ECZACIBASI.jpg
  GEMAK.jpg
  ilgazlar.jpg
  kmk.jpg
  kolin.jpg
  MEKATRONIK.jpg
  PASABAHCE.jpg
  sisecam.jpg
  TEKFEN.jpg
  VITRA.jpg