As Karot Beton Kesme

Bize Ulaşın

Bizi Sosyal Ağlardan Takip Edin

FAALİYETLERİMİZ

 1. Karot
 2. Beton Kesme
 3. Derz İle Beton Kesme

Derz İle Beton Kesme

Derz kelime anlamı olarak;

İki yapı gereci, elemanı ya da yapının iki bölüğü arasında kalan veya bırakılan aralık demektir. Derz kendi içinde görevlerine göre ayrılır.

• Yapım (inşaat veya iş) derzleri
• Mimari bakımdan dilatasyon derzi
• İzolasyon derzleri
• Kontrol derzleri

Derz ile beton kesme işlemi ile zemin betonlarında daha düzgün ve durabilitesi daha iyi derzler elde edilir. Düzgün olması gereken döşemeler için derz kesimi daha iyi bir seçimdir. Çünkü kesmenin yüzey düzgünlüğüne etkisi yoktur. Kesim genişliği derinliği kadar önemli değildir. Beton kesme bıçaklarının çoğu 3 ile 6 mm arası kalınlığa sahiptir.

Beton kalınlığının ¼’ü kadar kesilmiş bir Derz Kesme işleminin etkili olabilmesi için doğru zamanda yapılmış olması gerekmektedir. Derz ile beton kesme çok erken yapılırsa kenarları düzgün olmayan bir derz elde edilir, derz kesme çok geç yapılırsa döşemede rastgele çatlaklar ortaya çıkmış olabilir. Derz kesmenin zamanı betonun durumuna göre belirlenmelidir. Beton kesmeye izin verecek kadar sertleşir sertleşmez derz kesme işlemine başlanmalıdır.

Derz kesme makinesi ise bir platform veya stand üzerine montajlanmış motor ve bu motora bağlı olarak çalışan testere ile asfalt kesimi beton kesimi yapabilen makinelerdir. Benzinli, mazotlu, elektrikli olarak çalışırlar.

Derz kesme makinaları asfalt ve saha betonu gibi alanlarda kesim ve uygulama kolaylığı sağlar.

• Derz makinaları ile saha betonu kesimi, asfalt kesimi, döşeme betonu kesimi, tabliye betonu kesimi ve parapet kesimleri yapılmaktadır.
• Derz makinaları derz dolgusu da dahil kesim yapmak üzere 50 cm beton / asfalt kalınlığında olan alanları kesebilirler.

DERZ İLE BETON KESME’DE KULLANILAN MAKİNALAR

Bünyemizdeki derz makinaları tam otomatik ve yarı otomatik, elektrikli, benzinli veya dizel yakıtla çalışmaktadır. Kesilecek betonun kalınlığına göre kesme testeresi çapı büyük ya da küçük olabilmektedir.

Beton derzleri açılması esnasında özel derz testeresi, pahalı derz testereler ile yapılabilmektedir.

Yatay beton kesimlerinde ise aynı makinalarla Q300mm-Q1500mm beton kesme testereleri takılarak 70 cm beton kalınlığına kadar kesme olanağı sunmaktadır.

Derz İle Beton Kesme Görsel Galeri

REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI

  akfen.jpg
  akgun.jpg
  BURKAY.jpg
  cimsa.jpg
  daieli.jpg
  divrik.jpg
  dost.jpg
  ECZACIBASI.jpg
  GEMAK.jpg
  ilgazlar.jpg
  kmk.jpg
  kolin.jpg
  MEKATRONIK.jpg
  PASABAHCE.jpg
  sisecam.jpg
  TEKFEN.jpg
  VITRA.jpg