ANASAYFA
Karot Beton Delme - Beton Kırma - Beton Kesme Hoşgeldiniz.
AS KAROT İNŞAAT Web sitemize hoş geldiniz.

Karot bizim işimiz. Referanslarımız için tıklayınız.

 
KAROT NEDİR? KAROTÇULUK NE DEMEKTİR?

         Karot kelimesi İngilizce, de HAVUÇ kelimesine karşılık gelmektedir. Karot ile ilgili çalışmalar  ilk olarak  Almanlar tarafından gerçekleştirilmiştir. Almanlar betondan numune almak  için  araştırmalar sonucunda, şimdilerde karot makinaları olarak adlandırdığımız  makinayı  icat etmişlerdir. Bu makine ile, betonu silindir şeklinde delerek, silindir  içerisinde kalan  ve havuca  benzeyen betonu çıkartmayı başarmışlardır. Havuca benzemiş olmasından dolayı, havuç anlamına gelen, KAROT kelimesi ile adlandırılmıştır. Böylece, betonu silindir şeklinde delme işine KAROT, bu işi karot makinaları ile yapanlara da KAROTÇU ismi verilmiştir.

Devamını oku...
 
Kontrollü Bina Yıkımı & Beton kırma

      Ülkemizde son yıllarda kentsel dönüşümlerin hızlanması, deprem riski taşıyan bölgelerde depreme dayanıksız binaların inşa edilmesi ve modern şehirleşmeye uymayan kontrolsüz(kaçak) yapılaşmanın artması neticesinde yıkım faaliyetleri ivme kazanmıştır. 

   Yıkım sektörü, bugüne kadar yıkım faaliyetlerinin çok az olmasından dolayı sektöründe gelişme sağlayamamıştır. Halen yapı yıkımları işin ehli olmayan amatör kişilerce, bilinçsizce yapılmaktadır.    

 

 

As KAROT  İnşaat firmamız kontrollü bina yıkımında;

Devamını oku...
 
Karot ile Beton Delme

 

Demir donatılı ve demir donatısız beton zeminlerde, mermer granit vb hassas yüzeylerin delimlerinde…

Q20 – Q600 çap 400 cm derinliğe kadar yatay ve dikey konumlarda 45º ile 90º açılarla karot ile beton delme uygulamaları yapılmaktadır.

 

 

Devamını oku...
 
Karot ile Beton Kesme & Çürütme

         Demir donatılı veya donatısız beton zeminlerde,  beton kalınlığının  50 cm yi aşması durumunda,  beton kesme makinaları  soruna cevap verememektedir. Bu gibi durumlarda karot makinaları  ile kolay  sessiz  ve güvenli bir şekilde kesilmesi istenilen beton zemin, çürütme yöntemi ile kesilmektedir. Karot ile beton kesme de As KAROT İnşaat firmamız 400 cm  ye kadar  olan beton zeminlerde  çözüm sunmaktadır .

Devamını oku...
 
Hidrolik Beton Kesme - Derz Kesimi

         Tasarım  yapım  beton bir yapının ve yüzeyin temel esasıdır. Önemli bir unsurda betonun zaman zaman onarılması çıkarılması ve yapısal değişikliklerin  gerçekleşmesi  için  hidrolik  beton kesimi  ve derz kesimi uygulamalarıdır. Bu uygulamalar esnasında  yüzeyin tamamı  zarar görmemekle  birlikte  ek bir düzeltme işlemi  gerekmeyecektir . 

 

Devamını oku...
 
Bina Güçlendirme & Filiz Ekme

      Spor salonları, sinema salonları, demir filizi saplamaları, Ağır işlevli dübellemeler, Makina montajları, koltuk montajları, tünel kalıp uzay çatı sistemleri ankrajmanları, ray montajları gibi alanlarda Filiz Ekme uygulamaları yapılmaktadır.

Devamını oku...
 
 
*